»Čeprav sem zdaj zaposlen v podjetju Novartis, doma ob odhodu v službo še vedno rečem, da grem v Lek.«
»Oddelitev sem pričakoval. Novartis je bil zadnji farmacevtski velikan na svetu, ki se je odločil oddeliti generično dejavnost.«
»Mislim, da lahko to pripišemo kvaliteti izobraževalnega sistema, ki usposablja strokovnjake na najvišji ravni, in notranji strokovnosti, ki se je razvila na podlagi dolgoletne tradicije farmacevtske industrije v Sloveniji.«
»Največja dodana vrednost, ki jo imamo tu, so ljudje, delovna sila.«
»Jasno je, da se z vidika plač bolj splača poslovati tu. Ampak ne gre samo za nižje plače, gre za najboljše razmerje med ceno in kakovostjo.«
»Težava je, da pri zagotavljanju tako zelo povečanih potreb po kadrih, rešitve niso dolgoročno vzdržne.«
»Gre za poslovno odločitev, ki ima zelo široke pozitivne posledice za slovensko gospodarstvo.«
»Vsi produkti morajo na poti od proizvodnje do pacienta ohraniti nivo kakovosti.«
»Pri klasičnih zdravilih sta postopek razvoja in preizkušanja njihove varnosti sorazmerno dolga, ker se vedno tehta, ali gre za težave zaradi bolezni ali za težave zaradi zdravila. Če so težave zaradi zdravila manjše od težav zaradi bolezni, se zdravilo začne uporabljati. Pri infekcijah, še posebno, ko gre za epidemijo, se vsi bojimo, kaj bo, zato smo pripravljeni sprejeti večje tveganje. Cepiva torej hitreje pridejo v uporabo, kot če bi šlo za klasično zdravilo, seveda pa ga, tudi ko je že v uporabi, še naprej spremljamo.«
»Drži, cepivo take vrste ni bilo še nikoli odobreno. Izvajamo obsežno klinično testiranje z več kot 40.000 udeleženci, da bi ugotovili, ali so mogoči kakršni koli, še tako redki stranski učinki. S študijo želimo dognati, ali je cepivo učinkovito in ali so stranski učinki blagi ali zmerni, da torej cepivo nima nevarnih stranskih učinkov.«
»Sodobna tehnologija kaže, da v laboratorijskih razmerah in na živalskih modelih ter v nekaterih primerih tudi že na testiranjih na ljudeh ta cepiva delujejo, se pravi bi lahko rekli, ja, cepivo imamo, kot tako, vendar še ni izpolnilo vseh zahtev za učinkovito in varno zdravilo.«
»Za uporabo bo najverjetneje pripravljeno na začetku prihodnjega leta.«
»Z zdajšnjimi zmogljivostmi lahko na mesec proizvedemo 120.000 odmerkov dvokomponentnega cepiva oziroma 1,5 milijona na leto.«